تبلیغات
راه ناتمام
راه ناتمام
ما پیروز خواهیم شد

پس از رحلت پیامبر(ص) و پس از آنکه  ابوبکر وعمر برای غصب جانشینی پیامبر و تضییع حق علی (ع) به خانه ایشان تعرض کردند و علی ع را دست بسته برای بیعت با خود بردند و پس آن همه ظلمی که بر اهل بیت پیامبر رفت. فاطمه (س) تا زمان شهادتش هیچ نخورد مگر خون دل...

برای احیای حق ولی امرش به مسجد می رفت و خطبه می گفت. اما حتی خطبه ها و سخنان آسمانیش دل مردم غفلت زده مدینه را از زنگار غفلت جدا نکرد.

بانوی دو جهان شب روز گریه میکرد...

نقل است که روزی عمر به درخواست ابوبکر که از حزن واندوهگین بودن فاطمه می هراسید، خواستند به دیدار فاطمه بروند...(ابوبکر خود به گوش خویش بارها این سخن پیامبر را شنیده بود که "هرکه فاطمه را بیازارد مرا آزرده و هرکه مرا بیازارد خدا را آزرده است".)

از امیرالمومنین اذن طلب کردند... علی (ع) نزد فاطمه رفت و درخواست آنان را با فاطمه در میان نهاد...فاطمه، یگانه دختر آخرین پیامبر خدا، مادر حسنین علیمها اسلام، آنکه از بسیاری از پیامبران بزرگ الهی برتر است، در پاسخ شویش علی (ع) چنین میگوید:

" البت بیتک و انا امتک"

"خانه، خانه توست و من کنیز تو هستم"

 

فاطمه تواضع میکند تا به من و تو بیاموزد... 

فاطمه معیار است. میزان است . خود، شاقول عمل به احکام اسلام است. بانوی بهشت نیک میداند که اطاعت از شوهر بر زن مسلمان واجب است.

 فاطمه میداند که تواضع اش بهایی دارد که کمترینش حلاوت زندگی مشترک و سعادت آخرت است.

کمی از فاطمه بیاموزیم...

فقط همین...

از فاطمه بیاموزیم...

 


 پی نوشت 1: بعضی خانم ها

 

بله قربان گوی صاحب کار هستند؛

 

مرید محض همه جور مدل و مد هستند؛

 

التماس استاد و دانشجو می کنند؛

 

اما ننگ می دانند به همسرشان یک چشم ناقابل بگویند .... گلدختر

 

پی نوشت 2: البته یک نکته اخلاقی دیگر آنست که امیر المومنین (ع) برای دعوت میهمان به خانه با همسرشان مشورت میکنند. آن هم در جامعه ای که با وجود تلاش پیامبر خدا هنوز رگه هایی از نگاه جاهلی به زن وجود دارد....

  
طبقه بندی: زن، آزادی و حقوق انسانی،
برچسب ها: زن و شوهر، حق زن، اطاعت از شوهر، فاطمه و علی علیه السلام،
ارسال در تاریخ 24 مهر 89 توسط راه ناتمام
قالب وبلاگ