تبلیغات
راه ناتمام
راه ناتمام
ما پیروز خواهیم شد

وقتی دیروز برای اولین بار یه اتوبوس واحد دیدم که یه زن راننده ش بود، تو دلم گفتم دست رسانه ملی درد نکنه که بلاخره تونست زنان و نوامیس مردم رو از خانه هاشون بیرون بکشه و به بیگاری وادار کنه.

توی این چندسال اخیر هرچند وقت یکبار تلویزیون زنهایی رو نشون میداد که یا راننده اتوبوس اند یا کامیون یا... یه سوال تو ذهنم نقش بست: واقعا این کار خیلی کار فوق العاده ایه که رسانه یک کشور طی چند سال (به طور پراکنده) به این موضوع بپردازه؟ هدف رسانه ی ملی از معرفی این دسته از زنان به جامعه چی بود؟ اون هم از بین این همه زن فرهیخته و دانشمند و مادر موفق که در مورد هر کدومشون میشه ساعتها فیلم ساخت و به مردم الگو داد... این هم از شاهکار های رسانه ملی ه.

البته میدونم بعضی از خانومها سعی دارند از هر طریقی! خودشون رو اثبات کنن. به "کی" و "چرا" ش رو باید از خودشون پرسید! اما این که یک زن از همه ی ظرافت های فطری و ذاتی وجود خودش دست بکشه و راننده کامیون و اتوبوس بشه، یه جور انحرافه که اگر فراگیر بشه باید فاتحه بنیان خانواده رو خوند... هرکسی را بهر کاری ساختند... این قبیل کارها نه تنها با امکانات جسمی و روانی زنان در تعرض آشکار ه، بلکه تو دراز مدت باعث از دست رفتن بعضی ظرافتها و امکاناتی میشه که خدا در وجود زن به ودیعه گذاشته تا با استفاده از اونها همسر مهربان و مادر توانایی باشه.

اینکه یه زن راننده کامیون باشه ارزش نیست. ضد ارزشه. ضد فطرت زن ه. ضد حقوق زن ه. اما یه عده اصرار دارن اون رو به عنوان حقوق زن جا بندازن...

اصلا چرا بعضی خانومها فکر میکنن فقط از طریق انجام کارهای سخت و مردانه میتونن استعداد و تواناییشون رو اثبات کنن؟ این همه راه واسه اثبات قدرت های وجودی یک زن وجود داره. چرا رسانه ملی به جای معرفی یک زن راننده ی کامیون، زنانی رو معرفی نکرد که مادران موفق و همسران خوشبختی هستند و در کنارش فعالیت های اجتماعی در خور شآن یک زن رو ادامه میدن ؟

انصافا! چند تا مستند درباره معرفی این دسته از زنان دیدین؟ اهمیت کدومش بیشتره ؟ اینکه یک زن بتونه فرزندان خوبی تربیت کنه و همسر خوبی باشه یا اینکه بتونه راننده کامیون خوبی باشه؟

جامعه ما امروز داره از آسیبهای خانوادگی رنج میبره. بخشی مهمی از این آسیبها به دلیل عدم آشنایی زوجین به حقوق و وظایف شون تو زندگی مشترکه. بهتر نبود رسانه ملی به جای معرفی چنین زنانی به بانوان کشور، زنانی رو معرفی کند که اول در محیط خانواده موفق هستن و بعد در محیط کار و فعالیت اجتماعی؟ (و البته ان هم نه هر کاری...) تا از این طریق به زنان یاد بده که اولین معیار موفقیت برای یک زن میزان توفیق او در ایفای نقش همسری و مادریش است.
طبقه بندی: زن، آزادی و حقوق انسانی،
برچسب ها: حقوق زن، فطرت زن، زن راننده کامیون، رسانه ملی، الگوی زن، اسیبهای خانوادگی، حقوق و وظایف زندگی مشترک، موفقیت زنان، ضد ارزش،
ارسال در تاریخ 1 مرداد 89 توسط راه ناتمام
قالب وبلاگ