تبلیغات
راه ناتمام
راه ناتمام
ما پیروز خواهیم شد

علی مطهری در یادداشتی که در اختیارسایت حامی رضایی قرار داد نسبت به ممانعت از سخنرانی سید حسن خمینی، واکنش نشان داده و از آن بعنوان «حادثه تلخ» یاد کرده است.

مطهری با مقصر دانستن رئیس جمهور در این مراسم که اشاره به آن نمی کند گفته استکه حادثه ممانعت از سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی در مجلس سالگرد رحلت امام خمینی (ره) یک حادثه تلخ و مخالف آرمانهای انقلاب اسلامی از جمله آزادی بیان بود و البته یک حادثه از پیش طراحی شده بود که شخص رئیس جمهور در آن نقش اساسی داشت و می توان گفت از سنخ مناظره انتخاباتی ایشان بود که زمینه فتنه را فراهم کرد.

وی با توهین به رئیس جمهور می نویسد: اگر قوه قضاییه عوامل فتنه انتخاباتی 88 یعنی آقایان موسوی، کروبی و احمدی نژاد را به طور همزمان محاکمه می کرد و مجازات هریک را به نسبت جرم آنها اعلام می نمود در 14 خرداد89 این اتفاق نمی افتاد .احمدی نژاد مانند کودک یک خانواده شده است که هرچه دیگران را اذیت می کند مورد تشویق قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از نوشته خود نیز با تشبیه مردم نمازگزار با سپاه عمر سعد در روز عاشورا نوشت:دآقایانی که اصرار بر شبیه سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند آیا صحیح می دانند که آنها و دار و دسته شان را به سپاه عمر سعد و ابن زیاد تشبیه کنیم که در روز عاشورا با ایجاد سر و صدا اجازه نمی دادند نوه پیغمبر سخن بگوید؟


"آقای مطهری به یاد نداریم که آن نوه ی پیغمبر که شما از آن سخن میگویید دست در دامان مخالفان ولایت بوده باشد(نستجیر بالله). به یاد نداریم ان نوه ی پیامبر با علی (ع) بیعت کرده باشد اما با دشمنان علی (ع) دمخور شده باشد. از کدام نوه ی پیغمبر سخن می گویید؟ این همه آشفتگی شما از چیست؟ مردمی که شما سپاه عمر سعد خواندید عاشقان امام اند و پیرو راهش . و در طی این طریق کوچکترین لغزش و انحراف را حتی از منسوبین به امامشان برنمی تابند...

اگر به قول خودتان موضع شما را در این حادثه با حوادث صدر اسلام بسنجیم. شما را با کدام گروه می توان همراه دانست؟ خودتان را به خواب زده اید؟یا توقع دارید مردم هم مانند برخی از خواص در مقابل برخی لغزش ها سکوت کنند؟

در جواب علی مطهری باید بگیم که:

عمر سعد شمایید كه پیمان شكنید!
پس دم از مردی و اخلاق و مروت مزنید!
غیر نامی كه ز میراث پدر مانده به جا
هیچ كردید كه بازیچه ی دشمن نشوید؟

 
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: علی مطهری، سخنان علی مطهری، سید حسن خمینی، نوه پیغمبر،
ارسال در تاریخ 16 خرداد 89 توسط راه ناتمام
قالب وبلاگ