تبلیغات
راه ناتمام
راه ناتمام
ما پیروز خواهیم شد

امام خمینی (ره): "قرآن کریم انسان ساز ست و زن نیز..."

برای به اسارت کشیدن ملتها باید زنان آن ملت را استثمار کرد. این یک قاعده ی اساسی است که سالهاست دشمنان با آگاهی از آن زنان و دختران مسلمان را استثمار کرده و می کنند. ترویج بی حجابی و تشویق زنان به جلوه گری در محافل عمومی تنها یکی از سکانس های این سناریوی خطرناک است.

فمنیسم به نام آزادی و حقوق زن ارزش ها را به ضد ارزش تبدیل کرد. حقوقی که اسلام به زنان عطا کرد، نقض حقوق زن خوانده شد و در این راستا تلاش های بسیاری شد تا زنان مسلمان به الگوهای فمنیستی روی بیاورند... به زنان و دختران مان آموختند که برترین هنرشان آن است که بتوانند بیرون از منزل پا به پای مردان کار کنند. بدون آنکه به او یادآور شوند که خداوند رسالت بزرگ همسرداری و تربیت فرزند را بر دوش او نهاده. تب اشتغال چنان بالا گرفت که زنان و دختران _صرفنظر از نیاز های مادی_ به هر کاری ولو بیگاری در کارخانه ها و شرکت ها و غیره وذالک روی آوردند. از سوی دیگر شبکه های بیشمار ماهواره ای با تبلیغ مصرف گرایی و تشویق زنان به تجمل گرایی بخش اعظم این درآمدها را به جیب خود ریختند! معادله ای که از هر دو سو به نفع غرب بود. نتیجه چنین تفکری چیزی جز بلا تکلیف ماندن نیازهای اساسی خانواده در غیبت زن به عنوان نقطه ی آرامشگری در خانه نبود و نیست. زنان مسلمان در طی کمتر از یک قرن تحت تاثیر تبلیغاتی فمنیستی غرب با سرعت فزاینده تری از هویت وجودی خود و الگوی اسلامی خویش یعنی حضرت زهرا (س) فاصله گرفتند.

فمنیست بلای جان خانواده های مسمان شد. تا جاییکه حتی زنان برای اشتغال بیرون از منزل از تربیت فرزندان خود هم غافل شدند!! در نتیجه نسل ها یکی پس از دیگری فاقد هرگونه تریبت اسلامی پا به عرصه جامعه نهادند.

به زنانمان آموختند که اگر مطیع همسرانشان باشند یعنی برده اند.به زنان القا کردند که اگر در خانه ی همسر به امور منزل بپردازند، یعنی شآن انسانی شان را زیر سوال برده اند.حال آنکه پیامبر مکرم اسلام همان روزهای نخست زندگی امیر المومنین و فاطمه زهرا(سلام الله علیهما) کارها را بین این دو بزرگوار چنین تقسیم کردند که:علی جان! کار بیرون از خانه بر عده توست و کار منزل بر دوش فاطمه...

به زنانمان آموختند که به جای آرامشگری در منزل تنها به آرایشگری و اموری مثل آن بسنده کنند. نگاه ابزاری به زن و جنسیت او نه تنها شخصیت زن را پایمال کرد بلکه او را به وادی پوچی کشاند. نتیجه چنین رفتارهایی از هم گسیختگی های خانواده ها و ترویج هرچه بیشتر فساد در جامعه بود. این نتیجه عمل به تئوری فمنیسم پیرامون زن است.

زنان مسلمان باید بیاموزند که نخستین و اولین وظیفه شان آن است که همسری نیکو مادری خردمند باشند. و سایر وظایف اجتماعی _که در حد خود مورد پسند و تایید اسلام است_ در درجه دوم اهمیت قرار دارد. همانگونه که پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص) فرمودند: "جهاد زن در خوب شوهرداری کردن است."
طبقه بندی: زن، آزادی و حقوق انسانی،
ارسال در تاریخ 13 خرداد 89 توسط راه ناتمام
قالب وبلاگ